Obserwuj nasz profil na instagramie aby zgarniać darmowe Smocze Monety!
Skocz do zawartości
Novabella

Rybak #2

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, na prośbę wrzucam propozycję:

"Witam ja w sprawie propozycji zmiany na temat łowienia.
1.
Słyszałem, że wędka +5 lub +6 daje tyle samo procent na wyłowienie skrzyni rybaka co wędka na +9.
Po ostatniej aktualizacji "nagrody" ze skrzyni rybaka zostały obcięte o połowe, a niektóre nagrody całkowicie
usunięte. Nie będę negować tej decyzji, ale wychodze z propozycją, aby zwiększać % na wyłowienie
skrzyni rybaka z kazdym kolejnym + wędki (nie jest to tak hop siup wbić ją na kolejne +, trzeba na to poświęcić
troche czasu. Jedni chodza na smoki/baronki/dt zarabiaja inni są zwolennikami chillowania i łowienia ekipą) - aby był sens wbijania tej wędki dalej.

Jeśli administracja ma inny pomysł na to chętnie bym wysłuchał co mogą zaproponować
w zamian za brak rosnących % z każdym kolejnym +"

Edytowane przez Novabella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko powiem, że balans gry powinien polegać na tym, że im wyższy masz lv tym więcej zarabiasz. Nie powinno być sytuacji, gdzie na rybach możesz zarabiać więcej niż na 99 poziomie (spędzając tyle samo czasu na grze), bo ilość zrobionych smoków nie zwiększa nagród z nich. Można to podnieść, ale tak żeby zachować balans. W mojej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, N1DGE napisał:

Ja tylko powiem, że balans gry powinien polegać na tym, że im wyższy masz lv tym więcej zarabiasz. Nie powinno być sytuacji, gdzie na rybach możesz zarabiać więcej niż na 99 poziomie (spędzając tyle samo czasu na grze), bo ilość zrobionych smoków nie zwiększa nagród z nich. Można to podnieść, ale tak żeby zachować balans. W mojej opinii.

Dokładnie tym bardziej że już się ciasno się robi w grocie i zarobek na wyższych lvl jest ograniczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za tym, aby coś każdy kolejny + wędki dawał. Nie chodzi mi o to, żeby do skrzyni władować nie wiadomo co tylko, żeby był sens wbijania tej wędki na 9. Po drugie mowicie ze niskie lvl nie mogą zarabiac tylko co 99 na rybach. Chyba nie łowiłeś (albo łowiłeś 10 minut) bo nie możliwe jest to, że na rybach zarobisz wiecej BA nawet tyle samo nie zaropbisz co 99 lvl w takim samym czasie z samego łowienia. Żeby zarobić około 10 monetek z łowienia musisz spędzić okolo 10h na łowieniu. Wiadomo da sie wyłowic 4 monetki w ciagu 5 minut ale da sie tez nie wylowic nic przez 2h wszystko zależy od szczęścia, a śmieszne jest to gdy ktoś lubi posiedzieć połowic nawet po pare h ciągiem i jego wedka z kazdym kolejnym + nie wnosi nic nowego. To tak jakby truta +5 dawała tyle samo co +9 nie ma wtedy to sensu dlatego fajnie by było gdyby kazdy kolejny + wędki dawał coś wiecej. Swoją droga wędke na +3 mozesz wbic w "chwile" ale juz np. na +6 160pkt nałowić to jest wyczyn i to nie jest 1 dzień łowienia. Także jeszcze raz prośba do administracji, aby czas poświecony na wbijanie pkt na wędke był wynagrodzony większym % bonusowym na skrzynie rybaka (gdzie i tak jest obciety drop i juz nie jest to, aż tak opłacalne jak niektorzy płaczą bo oni nie potrafią łowić) bo jest to poprostu niesprawiedliwe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Boyka napisał:

Dokładnie tym bardziej że już się ciasno się robi w grocie i zarobek na wyższych lvl jest ograniczony.

Dokładnie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ograniczony zarobek na wyzszych lvl? Co wy gadacie gdzie macie niski zarobek? dt/smok/wrozki/baronka/gienki/ etc etc. Poprostu monopol wam się spodobał, a ludzie zaczynaja wbijać lvl i już cięzko utrzymać wszystko dla siebie. Każdy może połowić, ale moczyć kija też trzeba umieć 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Rozek1 napisał:

Jaki ograniczony zarobek na wyzszych lvl? Co wy gadacie gdzie macie niski zarobek? dt/smok/wrozki/baronka/gienki/ etc etc. Poprostu monopol wam się spodobał, a ludzie zaczynaja wbijać lvl i już cięzko utrzymać wszystko dla siebie. Każdy może połowić, ale moczyć kija też trzeba umieć 😄

 

wbij wyższy i idź zarób a później coś mów XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lesny napisał:

Jak się będzie opłacał zarobek tylko na wysokim lvl to każdy wbije większy lvl i cała grota będzie zajęta

Na tym polega właśnie balans między zarobkiem, mniejszy lvl = mniejszy zarobek, większy = większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko pytanie dl ci co wbijają 99 mają mieć lepszy zarobek od np wędkarza z wędka 9? 

Sądzę że tyle samo czasu trzeba spędzić. Oczywiście 99 musi mieć lepszy zarobek to zrozumiałe tzn większe pole do popisu na kilku polach. 

 

Ale pisanie że Wędkarze mają lepszy zarobek to głupota. 

Zapraszam łowić od zera i patrzeć tylko na jebana chmurkę xd

Ryb już jest tyle że to grosze, skrzynia rybaków okej złowimy np 2,3 na godzinę np.. I co na farcie z 800 kk przy dobrych wiatrach.. 

Wy grając na głównym koncie i mając dropka robicie parę monetek w tą godzinę.. Myślę że wszystko jest okej jak jest.. Patrząc na spędzony czas na danym koncie.. 

 

Co do plusów wędki jeśli faktycznie od 5 czy 6 nie wzrasta procent to głupota wbijać ją wyżej. 

 

A dla tych co piszą ze mamy lepszy zarobek otworzyłem 25 skrzyń i 2 monety z tego dropu zarobku.. 

 

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lesny napisał:

Zgadzam się, ale nie może być zbyt dużej różnicy bo wtedy większość osób będzie wbijało większe lvl'e i przerzucało się na grote, i wtedy będzie płacz, że jest ksucie, albo że wolne respy / mały drop, bo dużo ludzi dropi w grocie i jest za duży ścisk. 

tak tak, po prostu wyrównać najbardziej jak się da łowienie i inne zarobki na niższych levelach do tych na wyższych i będzie okej, oczywiście zachowując jakieś odpowiednie proporcje 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lesny napisał:

Ja postanowiłem w środę, że wydropie 45 skrzyń. W środę w 7h wydropiłem 20, w czwartek zmienili drop w tej skrzyni, no trochę słabo wyszło. W czwartek wydropiłem kolejne 25 skrzyń - ok 4/5h dropu. Efekt na ss'ie. 4 monety na 30min i 2 monetki.

136670530_1843980745754267_8277193659641997881_n.jpg

Wiec mamy odpowiedź Rybacy nie zarabiają lepiej. Tym bardziej że taki 99 ma zarobek u sb plus zapewne każdy ma Dropa na v2 

  • Polubienie 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, rossa98 napisał:

Tylko pytanie dl ci co wbijają 99 mają mieć lepszy zarobek od np wędkarza z wędka 9? 

Sądzę że tyle samo czasu trzeba spędzić. Oczywiście 99 musi mieć lepszy zarobek to zrozumiałe tzn większe pole do popisu na kilku polach. 

 

Ale pisanie że Wędkarze mają lepszy zarobek to głupota. 

Zapraszam łowić od zera i patrzeć tylko na jebana chmurkę xd

Ryb już jest tyle że to grosze, skrzynia rybaków okej złowimy np 2,3 na godzinę np.. I co na farcie z 800 kk przy dobrych wiatrach.. 

Wy grając na głównym koncie i mając dropka robicie parę monetek w tą godzinę.. Myślę że wszystko jest okej jak jest.. Patrząc na spędzony czas na danym koncie.. 

 

Co do plusów wędki jeśli faktycznie od 5 czy 6 nie wzrasta procent to głupota wbijać ją wyżej. 

 

A dla tych co piszą ze mamy lepszy zarobek otworzyłem 25 skrzyń i 2 monety z tego dropu zarobku.. 

 

myślę, że fajnie to wyjaśniłeś.

o ile chodzi o znerfienie dropa - spoko, faktycznie dobrze, że ulepki z map z wyższch lv nie są już tak dostępne, natomiast jeśli chodzi o pomysł z posta - wbijanie wędki z +5 na wyższe trochę mija się z celem, skoro obie mają dawać tyle samo. nawiązując do kogoś z wyżej, kto napisał, że jak ktoś wbija wyższy lv, czy ilość coraz większej liczby smoków, nie daje mu to większego dropa - owszem, nie, ale ma za to większe pole do popisu 🙂 a itemki po to chyba się nabija, żeby jednak coś wiecej dawały 🙂

Edytowane przez Novabella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie wędka 3 

1.5 h łowienia 6 skrzynek ktoś dalej będzie narzekał na rybaków? 

W godzinę na dropie sie w v2 robi 700kk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zwrócił uwagę na to, że łowiąc klikasz tylko spację raz na 30 sekund, możesz łowić kiedy, ile i gdzie chcesz i chillujesz, a expiąc użerasz się z dziesiątką innych graczy, którzy regularnie ci zabierają po spocie, bo nie da się expić na jednym przez czasy respu moobów. Zarobek na wysokim lv to smok, żeby tam wejść trzeba 5 krętych kluczy. Kręte mają dropić z Generała, który respi się co 3 GODZINY, a średnio z co trzeciego wypada JEDEN kręty klucz. Chętnych na Generała jest dużo, więc na każdym respie zbijesz z 5-6 generałów, czyli dropniesz sobie DWA klucze. Nadal chcecie porównywać łowienie, czyli nic nie robienie i naciskanie spacji raz na jakiś czas do zarabiania, męcząc się z expem i konkurując z dziesiątkami innych graczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, N1DGE napisał:

A czy ktoś zwrócił uwagę na to, że łowiąc klikasz tylko spację raz na 30 sekund, możesz łowić kiedy, ile i gdzie chcesz i chillujesz, a expiąc użerasz się z dziesiątką innych graczy, którzy regularnie ci zabierają po spocie, bo nie da się expić na jednym przez czasy respu moobów. Zarobek na wysokim lv to smok, żeby tam wejść trzeba 5 krętych kluczy. Kręte mają dropić z Generała, który respi się co 3 GODZINY, a średnio z co trzeciego wypada JEDEN kręty klucz. Chętnych na Generała jest dużo, więc na każdym respie zbijesz z 5-6 generałów, czyli dropniesz sobie DWA klucze. Nadal chcecie porównywać łowienie, czyli nic nie robienie i naciskanie spacji raz na jakiś czas do zarabiania, męcząc się z expem i konkurując z dziesiątkami innych graczy?

Ale Ty nie rozumiesz. Nam nie chodzi o to, żeby zwiekszyć nagrody w skrzyni rybaka tylko zeby wędka nie była od +5 ta samo jak na +9 tylko, żeby był sens łowić i ją ulepszać. Do nagród nie mam żadnego ale tylko do tego, że wędka czy to +5 czy +9 to nie ma róznicy a fajnie jakby dawała jednak coś wiecej na tym +6+7+8+9.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przeczytaj mój pierwszy post, w którym napisałem, że można zwiększyć coś wraz z poziomami wędki, ale zachowując balans . Bo to chyba Ty nie rozumiesz. Zgadzam się że poziomy wędki powinny coś zmieniać, ale skoro już na +5 jest taki zarobek, to wypadałoby to znerfić i przenieść go na wyższy +. Lub po prostu inaczej to zbalansować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co Ty gadasz... jaki zarobek na wędce +5? xDD Weż kija i mocz też możesz nagrody zostały znerfione i to nie jest to samo a wy krzyczycie o dropie ktory został zminiony 2 dni temu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję żebyś Ty najpierw wbił lv i spróbował podropić sobie kręte klucze. Bo mi na smoku nie lecą ryby warte 60kk, a wam na rybach lecą kręte do smoka. Zobaczysz jak przyjemnie się expi i dropi w grocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to ile my zarabiamy to jest maximum z tego co możemy zarabiać, czyli jest to równoznaczne z wędką +9 jak mniemam.

Edit: Zobaczymy jak się wypowiedzą inni.

Edytowane przez N1DGE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Rozek1 napisał:

Ale co Ty gadasz... jaki zarobek na wędce +5? xDD Weż kija i mocz też możesz nagrody zostały znerfione i to nie jest to samo a wy krzyczycie o dropie ktory został zminiony 2 dni temu. 

Jak ci tak źle z kijem to po co łowisz cały czas? XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tylko przypominam, że post dotyczy tego, aby wędka powyżej +5 dawała z każdym lv trochę więcej szansy na skrzynkę a nie, aby dropiły z niej miliony 😉

nie tego, jak się expi, kto przeszkadza na spotach i jak dropią kręte na wyższych lvlach, tylko, aby dalsze ulepszanie wędki dawało jakiś profit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Lesny napisał:

No ciekawe która to ryba warta 60kk

Porównałem tylko drop krętych (wartych +/- 60kk) na rybach do dropu wyimaginowanych ryb na smoku.

Teraz, Novabella napisał:

ja tylko przypominam, że post dotyczy tego, aby wędka powyżej +5 dawała z każdym lv trochę więcej szansy na skrzynkę a nie, aby dropiły z niej miliony 😉

nie tego, jak się expi, kto przeszkadza na spotach i jak dropią kręte na wyższych lvlach, tylko, aby dalsze ulepszanie wędki dawało jakiś profit.

Jestem za tym, ale cała ta dyskusja odbywa się po to, żeby uzmysłowić niektórym, że jeśli wędka ma dawać coś więcej na +6/7/8/9 to na +5 musi dawać mniej niż obecnie.

Edytowane przez N1DGE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, N1DGE napisał:

Ja proponuję żebyś Ty najpierw wbił lv i spróbował podropić sobie kręte klucze. Bo mi na smoku nie lecą ryby warte 60kk, a wam na rybach lecą kręte do smoka. Zobaczysz jak przyjemnie się expi i dropi w grocie.

To weż sobie wędkę jak to jest takie nic nie robienie i tez zarabiaj po 60kk za rybe

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Novabella dodaj tam ankiete jeszcze mzoe latwiej cos bedzie do czegos dojsc xD od siebie dodam ze jestem na tak bo nie widze sensu miec wedki +5 a +9 jesli nie jest nic zmienione w niej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, N1DGE napisał:

Porównałem tylko drop krętych (wartych +/- 60kk) na rybach do dropu wyimaginowanych ryb na smoku.

Jestem za tym, ale cała ta dyskusja odbywa się po to, żeby uzmysłowić niektórym, że jeśli wędka ma dawać coś więcej na +6/7/8/9 to na +5 musi dawać mniej niż obecnie.

ad. 1 - dlatego usunięto drop ulepów ze smoka oraz szkaty, aby chodzenie na berana, czy nawet tego ripa miało większy sens. i tutaj 100% poparcia dla pomysłodawców i administracji, bo faktycznie, przez to te dungi miały dużo mniej sensu. 

 

ad. 2 wędka na 5 daje 20% szansy na skrzynkę rybaka - i trzeba się trochę nagimnastykować, żeby ją wbić. ja sama mam +3 XD. szkat może Ci polecieć dużo, może polecieć nic przez godzinę. myślę, że jak na +9 będzie dawało 25%, czy nawet szalone 30% - strzelam liczby - no to już to będzie coś. ale to już na spokojnie niech administracja stwierdzi, co jest zgodne z balansem a co nie. a teraz cofanie punków czy % jak ludzie siedzą i je wbijają uważam za słabe. bo nie po to teraz siedzimy i wbijamy.

 

chodzi tylko i wyłącznie o to, żeby dalsze ulepszanie miało sens.

to tak jakby truta na +5 dawała tyle co na +9 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...